Prvi poraz Zoryje, Šunjiću direktan crveni karton

Ukrajinska Premier liga, 6. kolo

Nogometaši Vorskle slavili su u gostima kod Zoryje u susretu šestog kola ukrajinske Premier lige.

Zorya s dva igrača manje nije uspjela da izbjegne prvi ovosezonski poraz, pa je Vorskla stigla do treće pobjede i četvrte pozicije na tabeli.

Miščenko je u 13. minuti doveo goste u prednost, ali je Boli dvije minute kasnije izjednačio rezultat.

Vernydub je u 32. minuti zbog drugog žutog kartona isključen, da bi Miščenko na otvranju drugog dijela postigao svoj drugi gol za konačnih 2:1. Bh. reprezentativac Toni Šunjić u 53. minuti zaradio je direktan crveni karton.