PSG do važnih bodova u Nantesu

23. kolo La Championnata

Adnan Beganović
Teme:

Sinoć je odigrano 23. kolo francuskog Le Championnata, vrlo važnu pobjedu u borbi za sami vrh ostvarli su fudbaleri PSG-a na gostovanju kod Nantesa, koji je ovim porazom opet potunuo prema dnu tabelu.

PSG je u Nantesu odigrao najbolju utakmicu sezone i utrpao "kanarincima" 4 gola. Dvostruki strijelac za Parižane bio je Ludovic Giuly, dok su po jedan gol dali Pegguy Luyindula i Stephane Sessagnon. Jedini strijelac za Nantes bio je Djamel Abdoun iz jedanesterca.

PSG-u je ovo 13. pobjeda u sezoni i njome je skočio na drugo mjesto na tabeli i izjednačio se sa drugoplasiranim Bordeauxom, koji ima utakmicu maje.

Veliki preokret i sjajna utakmica viđena je u duelu između domaćeg Lillea i Sochauxa. Gosti su do 55. minute vodili 2:0 golovima Romaina Pitaua i Vaclava Sverkosa.

Međutim, u posljednjem dijelu utakmice Lille je kreirao preokret i slavio rezultatom 3:2. Golove za Lille su postigli Alain Frau u 55., Robert Vittek u 74. i Eden Hazard u 88. minuti.