PSG osvojio Liga kup
Malo slavlja u tužnoj sezoni

M. Maksimović
Teme:

Ekipa PSG-a je pobjednik Liga kupa. U finalnom susretu, igranom na Stade de Franceu pred 79.000 gledalaca, PSG je savladao Lens 2:1..

Parižani koji su jednom nogom zakoračili u drugu ligu, su stigli do pobjede u 93. minuti. Gol za vodstvo PSG-a postigao je Pauleta u 19.minuti,  kada je lobovao 33-godišnjeg golmana Lensa Ronana Le Croma. Lens je stigao do izjednačenja u u 53. minuti Carriere je bio strijelac. I kada su na stadionu svi očekivali produžetke, Hilton pada u kaznenom prostoru, a siguran realizator je Bernard Mendy. Za ekipu PSG ovo je treći naslov u Liga kupu, prvi nakon 1998. godine. Ovim trijumfom PSG je osigurao nastup u Kupu UEFA naredne sezone.