PSG slavio, Monaco ispustio 3 boda

Le Championat

Adnan Beganović
Teme:

Završene su dvije utakmice 21. kola  francuskog fudbalskog prvenstva. PSG je na svom terenu savladao Sochauxa, dok su Caen i Monaco remizirali.

PSG je zabilježio veoma važnu pobjedu koja ga ostavlja u borbi za plasman u Ligu prvaka. Parižani su bolje otvorili susret i pogotkom Hoarau sa 11 metara poveli u 45. minuti. Gosti se nisu predavali pa preko Sverkosa u 50. minuti poravnavaju rezultat. Konačan rezultat (2:1) postavio je Luyindula u 63. minuti susreta.

U drugoj utakmici dana Caen i Monaco su podijelili bodove (2:2). Fudbaleri Monaca su bili bliže pobjedi jer su imali vodstvo od 2:0. ali uporni domaćini su uspjeli poravnati rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena i  sasvinm zasluženo uzeti barem jedan bod. Strijelci za Monaco boli su Pino u 6. i Alonso u 24. minuti, dok su za Caen pogodili Savidan u 72. i Nivet u 90. minuti.