Puzigaća i Okić za slavlje Sarajeva u Tuzli

Sarajevo slavilo

Fudbaleri Sarajeva savladali su danas u Tuzli ekipu Slobode s 2:0 u susretu 15. kola Premijer lige BiH.

Nakon dosta loših 20-ak minuta u kojima nije bilo gotovo ništa, Sloboda je imala prvu veliku priliku. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Mitrović je pogodio stativu gola Bandovića.

Ova prilika je otvorila utakmicu i do kraja prvog dijela stvoreno je još nekoliko prilika na obje strane.

Sloboda je prijetila preko Sarića. Dobro je šutirao, ali je Bandović bio siguran.

Zatim je uzvratilo Sarajevo. Velike prilike su za bordo tim imali Stojčev i Puzigaća, ali na golu je bio sjajan Kenan Pirić.

Musić je prilikom otvorio drugo poluvrijeme. Međutim, loše je šutirao iz dobre prilike.

Nakon toga je Sarajevo imalo šansu preko Stojčeva, ali je Pirić odbranio, da bi u 77. minuti bordo tim stigao do vodstva. Dosuđen je penal, a Bojan Puzigaća je precizan za prednost Sarajeva od 1:0.

Do kraja susreta je bordo tim uspio preko Ševke Okića da poveća prednost na konačnih 2:0 u sudijskoj nadoknadi.