Radeljiću tri boda, Mariću sa Herthom jedan
Radeljić i Cottbus nastavljaju borbu za opstanak

M. Maksimović

Ove subote je u Bundesligi odigrano šest utakmica 30. kola. Od bh internacionalaca jedino je igrao Ivica Radeljić, čiji je Cottbus osvojio nova tri boda u grčevitoj borbi za opstanak.

Cottbus je na svom terenu savladao Hansa Rostock 2:1, nakon velikog preokreta. Gosti su golom Četkovića vodili od 16. minute sve do 82. Tada je prvo Rost zabio gol za 1:1, a pobjedu Cottbusu je obezbjedio Rangelov u prvoj minuti sudijske nadoknade. Da stvar bude gora po Hansu, Cottbus je od 42. minute igrao sa igračem manje, nakon isključenja Igora Mitreskog. Ivica Radeljić je u igru ušao u 35. minuti umjesto da Silve, Tomo Piplica je odgledao utakmicu sa klupe. Nakon ove pobjede Cottbus je na 14. mjestu sa 32. boda.

Što se tiče ostalih bh internacionalaca, Zvjezdan Misimović, Ivica Grlić i Zlatan Bajramović ove subote nisu bili aktivni. Nürnberg u još jednom okršaju klubova sa samog dna tabele podijeli bodove. Arminia je ostala neporažena na easyCredit-Stadionu, završilo je 2:2. Misimovića nije bilo u sastavu Nürnberga. Nürnberg je i dalje jedno mjesto ispod crte, trenutačno je 16.sa 27 bodova. Armenia ima tri boda više, trenutačno je 15.

Duisburg je bez Ivice Grlića osvojio bod na gostovanju kod Bochuma, nakon subotnjih 1:1, Dusiburg je i dalje posljednji sa 26. bodova. Schalke je bez Zlatana Bajramovića pobjedio u gostima HSV 1:0, jedini gol na utakmici je postigao Kuranyi već u 2. minuti. Schalke je na trećem mjestu ima
54. boda koliko i Werder. Kada govorimo o bh internacionalcima, treba spomenuti i Herthu Envera Marića. Hertha je remizirala na AWD-Areni, u Hannoveru, odigravši 2:2.

Sutra bi za nas trebao biti puno bolji dan, jer nas očekuje duel Bayera i Wolfsburga, odnosno Barbareza i Džeke, a još će igrati u derbiju kola Bayern i Stuttgart.