Radnik Sarajevu "ukrao" jesenju titulu?

Bordo tim razočarao u Bijeljini

Lider na tabeli, FK Sarajevo, razočarao je na gostovanju u Bijeljini, gdje je poražen od Radnika.

Radnik je danas zasluženo stigao do pobjede protiv indisponiranog bordo sastava. Od samog početka su domaći nogometaši krenuli hrabro, ne obazirajući se na to što im u goste dolazi lider na tabeli.

Nikić je u 11. minuti s lijeve strane tukao pored gola Bandovića. Zatim je Kapetan pucao s 25 metara, ali je Bandović bio siguran. Nikićev drugi pokušaj otišao je preko gola. Basara je po desnoj strani stvarao gostima dosta problema, pa je njegov ubačaj u 27. minuti Bandović zaustavio iz drugog pokušaja.

Prvu kakvu-takvu priliku gosti su imali u 28. minuti, kada je Hadžić nakon ubačaja Suljića pucao iskosa s desne strane visoko preko gola. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja i na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Šest minuta u nastavku bilo je Radniku dovoljno da dođe do vodstva. Ristić je krenuo lijevom stranom, nesebično ubacio pred peterac, Basara je natrčao i zakucao loptu u mrežu Sarajlija.

Nemoćni gosti zaprijetili su tek u 72. minuti. Bila je to stopostotna prilika, Dupovac je pucao sa 12 metara, Lučić loptu izbacio u korner. U 77. minuti Radnik je stigao i do drugog gola i do tri boda. Kapetan je započeo akciju, na kraju Nikić došao do lopte, napravio nekoliko koraka i onda topovski loptu smjestio ispod Bandovićeve prečke.

U samoj završnici utakmice, nakon jednog kornera, Hadžić je postigao gol za 2:1. Domaći su tražili igranje rukom od strane gostujućeg napada, no sudac Husein Terzić priznao je gol i smatra da je Hadžić igrao ramenom.

Sarajevo je pružilo očajnu igru u Bijeljini i savlada li Željezničar sutra Široki Brijeg na Grbavici, jesenja titula pripast će Plavima.