Rahimić slavio, Štilić strijelac
Štilić je bio strijelac utješnog gola za Lech Poznan

Bh. derbi 3. kola Lige UEFA, Grupa H

Bosanskohercegovački derbi Grupe H, Lige UEFA odigran večeras u Moskvi između domaćeg CSKA, za koji nastupa Elvir Rahimić i poljskog Lech Poznana, čiji dres nosi Semir Štilić, pripao je ruskom prvoligašu, odnosno našem iskusnijem reprezentativcu Rahimiću.

CSKA je slavio pobjedu rezultatom 2:1, a strijelac jedinog pogotka za goste bio je Štilić, koji je golmana Akinfeeva matirao u 66. minuti. Domaći su poveli golom Dzagoeva u 31. minuti, da bi prednost u udvostručili u sudijskoj nadoknadi prvog dijela susreta, a strijelac je bio Zhirkov.

Pogodak za goste, kasnije će se ispostaviti utješni, djelo je našeg internacionalca Štilića, koji je pogodio iz slobodnog udarca i još jednom potvrdio vanserijski talenat. Nastupom u Moskvi, Štilić je opravdao interesovanje njemačkih, engleskih i škotskih timova, a nije isključeno da Celtic već u zimskom prelaznom roku angažuju našeg povremenog A reprezentativca.

Štilić je odigrao cijeli susret, te još u nekoliko navrata zaprijetio Akinfeevu, ali je ruski čuvar mreže bio na visini zadatka. Svih 90 minuta za Lech je odigrao i Dimitrije Injac, bivšu prvotimac Slavije iz Istočnog Sarajeva. Sa druge strane Rahimić je utakmicu započeo sa klupe za rezervne igrače, a u igru je ušao u 70. minuti.

U drugom susretu Grupe H, Deportivo je pred domaćim navijačima savladao Feyenoord rezultatom 3:0. Španci su u vodstvo došli u 29. minuti golom Lopoa. U 50. minuti autogol za 2:0 postigao je Hofland, dok je minut kasnije Guardado postavio konačnih 3:0.

CSKA nakon tri kola ima maksimalan učinak od devet bodova i klub našeg Rahimića već je obezbijedio plasman u drugi krug najmasovnijeg evropskog takmičenja. Sa druge strane Lech ima samo jedan bod i trenutno je na četvrtom mjesto.