Raspoloženi Defoe
Jermain Defoe

M. Maksimović

Danas je odigrano pet utakmica 3. kola u Premiershipu. Wigan, Portsmouth i West Ham su bili više nego ubjedljivi. Wigan je bio nemilosrdan na gostovanju kod novajlije Hulla.

Po domaći sastav sve je krenulo naopako nakon što je Ricketts u 5. minuti postigao autogol. Desetak minuta kasnije Antonio Valencia šalje loptu iza leđa Myhilla, već je 0:2 na semaforu. U posljednjih pola sata na sceni je bio 25 - godišnji Egipčanin Amr Zaki koji je postigao dva gola u 63. i 81. minuti dok je četvrti gol za Wigan danas zabio veteran Heskey u 68. minuti.

U gostima je slavio i Portsmouth kod Evertona. Jermain Defoe je bio nezaustavljiv, postigao je dva gola, drugi koji je zabio u 69 .minuti bio je efektan. Najbolju pomoć Defoe je imao u liku Glena Johnsona koji je bio strijelacu 40. minuti. Danas igračima Evertona ništa nije išlo od noge, Yakubu u 47 minuti nije iskoristio jedanesterac.

West Ham je deklasirao Blackburn. Davenport je zabio za 1:0, Samba autogol u 20 minuti za 2:0. prednost Čekičari je smanjio Roberts dvije minute kasnije.Isti igrač nije iskoristio penal pa je kazna stigla u posljednjim trenucima utakmice Craig Bellamy i Carlton Cole su postigli po gol za visokih 4:1. U preostalim utakmicama Middlesbrough je pobjedio Stoke 2:1, dok su Bolton i WBA remizirali 0:0