Raul postigao 290.gol
Raul zabija Real pobjeđuje

M. Maksimović

Od nedeljnih utakmica 30. kola Primere, svakako da je najazanimljiviji susret bio onaj na Santiago Bernabeu između Reala i Seville.

Nakon osam minuta igre Real je vodio 1:0, gol je postigao Heinze, nakon slobodnog udaraca koji je izveo Sneijder. Gostu su tražili opsajd zbog nedozvoljene pozicije Cannavara. Sevilla je uzvratila u 38. minuti na sličan način, Kanoute je volejom slomio Casillasa. Već u sljedećem napadu Real je ponovo poveo, Raul je zabio svoj 290 gol u dresu Reala. Pobjedu Reala je potvrdio Higuain u 68. minuti. Nakon ove pobjede, Real Madrid kao prvi ima 65 bodova.

Od ostalih susreta svakako vrijedi izdvojiti gostujuće pobjede, Mallorce, Racinga i Osasune. Mallorca je na Mestalli pobjedila Valenciu 3:0, Racing Santander je istim rezultatom slavio na Montjuicu protiv Espanola, dok je Osasuna za nijansu bila blaža, savladala je Getafe 2:0.