Real preokretom do bodova

Španska Primera

Madridski Real bio je ponovo nadomak poraza na Santiago Bernabeu, ali je „kraljevski klub“ u drugom poluvremenu ipak došao do pobjede nad Osasunom.

Javad Nekounam doveo je Osasunu u vodstvo u 20.minutu nakon ubacivanja reprezentativca Češke Jaroslava Plašila.
Pri rezultatu 1:0 za goste iz Baskije se i otišlo na odmor, a u nastavku jedna sasvim druga slika na terenu.
Već u petoj minutu drugog dijela Sergio Ramos je sa 30tak metara prekrasnim udarcem poravnao na 1:1.
Real je u vodstvo doveo Argentinac Gonzalo Higuain i to na asistenciju Holanđanina Arjena Robbena u 64. minuti, a reprezentativac Holandije se u sudijskom vremenu susreta i sam upisao u strijelce za konačnih 3:1.
Villareal nastavlja sa sjajnom igrom ove sezone. To su na El Madrigalu osjetili igrači Mallorce koji su kući ispraćeni sa dva gola u mreži, a strijelci za domaće bili su Joan Capedvilla i Giuseppe Rossi.