Fudbaleri Reala iz Madrida upisali su nova tri boda u Primeri. Večeras su fudbaleri Jose Mouriha savladali na gostovanju Mallorcu rezultatom 2:1 u okviru 18. kola španskog nogometnog prvenstva.
Nakon prvih 45 minuta vodstvo iz jedinog udarca na gol imala je Mallorca. Strijelac gola za domaće bio je u 39. minuti Izraelac Tomer Hemad.
Gonzalo Castro je uputio oštar centaršut u kazneni prostor, a Hemad pored tri igrača Reala u padu postiže gol glavom za rezultat prvog poluvremena.
Real je nastavio sa dominacijom i u drugom poluvremenu. Do izjednačenja, Kraljevi su stigli u 72. minuti. Mesut Ozil je sjajno proigrao Gonzala Higuaina koji iskosa sa lijeve strane pogađa mrežu Aouatea za izjednačenje rezultata na 1:1.
Tri boda Madriđanima donio je Jose Callejon u 85. minuti susreta. Real je sada na osam bodova prednosti ispred Barcelone koja ima i susret manje.
Mallorca 1-2 Real Madrid by goalsarena2012
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.