Real slavio u gradskom derbiju
Slavlje igrača Reala

Pobjeda Reala na Vincente Calderon stadionu

M. Maksimović

U velikom gradskom derbiju Real je na Vicente Calderon stadionu pobjedio Atletico 2:1. Utakmica je ponudila dosta uzbuđenja a riješena je u šestoj minuti sudijske nadoknade.

Real je odlično krenuo, nakon samo 36 sekundi  Ruud van Nistelrooy je zabio za vodstvo Reala.
Nakon pola sata igre, Atletico je ostao sa deset igrača, Luis Perea je zbog udaranja Wesleyj Sneijdera zaradio drugi žuti karton.

Atletico nije dugo ostao sa igračem manje, devet minuta kasnije Van Nistelrooy dobio crveni karton zbog grubog starta na Manicheu. Sama završnica utakmice ponudila je dosta uzbuđenja, Simao je u 90. minuti efektno pogodio iz slobodnog udarca, ali to nije sve.

Utakmica je produžena za šest minuta i upravo je u tim posljednjim trenucima Heitinga srušio zemljaka Drenthea u kaznenom prostoru. Higuain je realizovao jedanesterac, iako je golman Atletica, Leo Franco bio na lopti.

U drugom duelu večeri Espanyol i Villarreal odigrali su slabu utakmicu koja je na kraju završila bez golova 0:0. Najbolju priliku je imao Tamudo koji nije realizovao jedanesterac  u 70. minuti, njegov udarac je zaustavio golman Villarraeala Diego Lopez.

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: