Reggina slavila u Udinama

Serija A

Odigrano je 12. kolo italijanske Serije A. Najveće iznenađenje priredila je Reggina koja je sa 1:0 slavila u Udinama kod domaćeg Udinesea...

Udinese se do ovog kola nalazio u utrci za sam vrh tabele italijanskog prvenstva, ali neočekivan poraz od Reggine na svom terenu udaljio ih, barem za sada, iz borbe za najviši plasman.

Brienza je pobjedonosni gol postigao u 60. minuti, nakon čega su domaći fudbaleri krenuli u potpunu ofanzivu, ali do izjednačenja ipak nisu došli.

Kaka je sa bijele tačke u 15. minuti donio pobjedu Milanu u duelu sa Chievom, dok je Atlanta u posljednja dva minuta susreta sa Napolijem došla do punog plijena.

Atalanta je povela golom Pinta u 62. minuti, ali 11 minuta kasnije poravnao je Hamsik iz jedanaesterca. I kada se činilo da će Napoli kući odnijeti bod, u samoj završnici susreta, domaći su stigli do pobjede.

Prvo je pogodio Manfredini u 89. minuti za 2:1, a ovjeru pobjede domaćih svojim je golom u drugoj minuti sudijske nadoknade stavio je Floccari.