Najbolji fudbaler Barcelone, i slobodno se može reći legenda tog kluba, Lionel Messi uspio je s 28 godina osvojiti sve trofeje u klupskom fudbalu.
Lionel Messi je najmlađi fudbaler koji je ubilježio 100 nastupa u Ligi prvaka.
Evropski debi imao je u Ukrajini, na Olimpijskom stadionu protiv Shakhtara, prije 11 godina.
Ove sezone 28-godišnji fudbaler je na Olimpijskom stadionu u Rimu, protiv Rome, ubilježio 100-ti nastup.
Messi je jedan od najboljih fudbalera koji je igrao u Ligi prvaka, te je ovo takmičenje osvojio četiri puta.
Interesantno je da je Messi 2009. godine na Olimpijskom stadionu u Rimu donio Barceloni titulu Lige prvaka pogotkom u 70. minuti. Katalonci su sa 2:0 savladali Manchester United.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.