Remi Holandije pobjeda Turske
Ruud postigao gol Danska se izvukla

M. Maksimović

Večeras su odigrane još tri prijateljske utakmice. Protivnik naše reprezentacije u kvalifikacijama za SP, Turska, je savladala Finsku 2:0..

Utakmica je odigrana u Duisburgu pred 16.000 gledalaca, a strijelci za Tursku su bili Tuncay Sanli u 15. minuti i Semih Senturk dvije minute prije kraja.Reprezentacija Turske je u vrlo kratkom periodu odigrala tri utakmice. Ostvarene su dvije pobjede uz jedan poraz. Turska će na evropskom prvenstvu igrati u grupi A zajedno sa Češkom, Portugalom i Švicarskom.

Holandija je u Eindhovenu pred 35.000 gledalaca odigrala 1:1 protiv Danske. Holandija je povela golom Van Nistelrooy u 29. minuti. Za konačnih 1:1 pobrinuo se Poulsen u 56. minuti. U trećoj utakmici koja je odigrana u četvrtak, Republika Irska je Craven Cottageu savladala Kolumbiju 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je u trećoj minuti utakmice Robbie Keane.