Remi Hrvata, Srbi namučili Nijemce
Stari vuk Neuville dao gol za Nijemce

Generalne probe pred EURO 2008

Hrvatski reprezentativci večeras u Budimpešti u generalnoj probi pred nastup na EURO 2008 remizirali su sa Mađarskom.

Poveli su našiu zapadni susjedi golom Nike Kovača u 23. minutu. Međutim, minut prije kraja prvog poluvremena isti igrač ponovo se upisao u listu strijelaca. No, zabio je na pogrešnoj strani, postigavši autogol za konačnih 1:1.

Nijemci su se namučili protiv Srbije. Od 17. minuta gubili su 0:1, a za Srbe pogodio je Janković. Ipak, iskusni Neuville je poravnao rezultat 16 minuta prije kraja meča, da bi Ballack u 82. dobio pobjedu Njemačkoj za psihološku stabilnost pred Evropsko prvenstvo.

Portugla, za razliku od Nijemaca, nije imao problema u posljednjoj utakmici uoči EP. Rutinski sa 2:0 savladali su Gruziju. Poveli su u 19. minutu pogotkom Moutinha, a Simao je iz penala postavio konačan rezultat.

Rumuni su sa 4:0 deklasirali Crnogorce, i potvrdili kako u sjajnoj formi dočekuju šampionat. Mrežu im je načeo Mutu u 15. minutu. Ghionea je u 49. povisio na 2:0, a sa dva gola Dica, u 55. i 72. dotukao Crnogorce.

Francuska je sa Paragvajem odigrala bez golova. U toku je utakmica Španija - Peru, što će furiji, takođe, biti zadnja provjera pred prvenstvo u Austriji i Švajcarskoj.