Remi Lyona, PSG ispustio pobjedu
Fofana zabio u 89.

M. Maksimović

U subotu je odigrano osam utakmica 36. kola Le Championnata, postignuto je samo 11 golova. Vodeći Lyon je opet samo osvojio jedan bod...

Na stadionu Municipal du Ray, Nica se uglavmo branila, Lyon je napadao, stvarao prilike, dva puta se tresla prečka gola Huga Llorisa, ali '' lavovi'' više od boda nisu mogli osvojiti. Juninho je u 25. minuti pogodio prečku, tri minute kasnije Toulalan.

Metz našeg Miralema Pjanića je osvojio bod na gostovanju kod Sochauxa. Susret na Auguste Bonal stadionu je završio bez golova, Miralem Pjanić je odigrao cijelu utakmicu.

Super važnu utakmicu u borbi za opstanak su odigrali Toulouse i PSG. U prvom poluvremenu nije bilo golova, sve do 63. minute kada svojim prvim ovosezonskim golom mendy donosi prednost PSG-u. I kada je izgledao da će tri boda prema Parizu stiže izjednačenje. U 89. minuti Fofana postiže gol za konačnih 1:1