Remi Mešinog Grenoblea
Baždarevićevi izabranici osvojili 14 bodova

Francuska, 9. kolo

Mehmed Meša Baždarević, naš jedini trener u elitnom razredu francuskog fudbala osvojio je bod sa Grenobleom na gostovanju kod Caena. Mešina ekipa je došla u vodstvo golom Akroura u 18. minuti, ali su domaći preko Savidana u 24. i Florentina u 58. minuti preokrenuli rezultat na 2:1.

Ipak, do kraja susreta Moreira je u 74. minuti pogodio za konačnih 2:2. Nakon devet odigranih kola, ekipa našeg stratega nalazi se na diobi 5. mjesta, zajedno sa Le Mansom, Nicom, Lillom i Paris SG-om. Svih pet ekipa osvojile su po 14 bodova, ali Grenoble ima najslabiju gol razliku (8:8) i prema dodatnom kriteriju zauzima solidno deveto mjesto.

Rezultati
Bordeux – Toulouse 2:1 (Gourcuff 29, Bellion 40 / Capoue 90), Caen – Grenoble 2:2 (Savidan 24, Florentin 58 / Akrour 18, Moreira 74), Monaco – Nice 1:2 (Cufre 39 – penal / Bamogo 9, Fae 56), Nantes – Saint Etienne 1:0 (Bekamenga 27), Paris SG – Lorient 3:2 (Pancrate 22, Hoarau 49, Arnaud 87 / Saïfi 12, Abriel 38), Sochaux – Le Havre 1:1 (Birsa 71 / Alassane 44).