Remi na Mokrom docu
Posušani su spasili bod u 81. minuti

Premijer liga BiH, 1. kolo

Prva nedjeljna utakmica 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu, između Posušja i Travnika, završila je podjelom bodova (1:1), a domaćini su bod spasili u posljednjih deset minuta susreta.
Kao što smo i najavili, dva izuzetno izmjenjana sastava, sa novim šefovima struke, Gavranom (Posušje) i Čorbom (Travnik) "mučili" su sve do samog finiša susreta, kada su malobrojni gledaoci na Mokrom docu i vidjeli dva pogotka.

Tek je u 79. minuti rezervista Lihovac, nakon brze kontre uspio pretvoriti u pogodak i veliko slavlje Vezira. Lihovac je u igru ušao samo dvije minute prije nego što je zatresao mrešu Schrenga, a prije egzekucije uspio je umaći odbrani domaćih i munjevito se sa svoje polovine sručio prema golu domaćina.

Posušje – Travnik 1:1Strijelci: 0:1 Lihovac u 79, 1:1 Rezdaušek u 81. minuti.

POSUŠJE – Stadion Mokri dolac. Gledalaca 800. Žuti kartoni: Čuić, Schreng (Posušje), Terzić, Mujakić (Travnik).
POSUŠJE: Schreng, Bakula /od 46. Vranjković/, Režić, Šušnjar, Karačić, Čuić, Ljubić, /od 55. Sakan/, Rezdaušek, Ivanković, Pokrajčić /od 75. Mostarlić/, Stipić. Trener: Boris Gavran.
TRAVNIK: Nurković, Terzić, Varupa, Sarajčić, Zeko, Helvida, Hodžić /od 69. Šeta/, Šiljak, Pranjković, Mujakić /od 57. Jeleč/, Nemeljaković /od 77. Lihovac/. Trener: Adnan Čorbo
Sudija: Anto Živković /Orašje/.
Na odgovor domaćin nije se trebalo čekati dugo. Ono što im nije pošlo za rukom prije nego što su primili pogodak, uspjeli su realizovati stotinjak sekundi nakon što su krenuli sa centra. Na dubinski lopti najbolje je reagirao Rezdeušek i topovskim udarcem uspio savladati do tada, osličnog Nurkovića.

Do kraja susreta domaći su stihijskim napadima pokušavali u potpunosti prekrenuti rezultat, ali su Nurković i njegova odbrana bili na visini zadatka, pa je Travnik, (ne)očekivano prvo gostovanje okončao neporažen.