Remi prvaka na startu
Inter na startu osvojio bod

M. Maksimović

Na otvaranju sezone u Italiji odigrane su dvije utakmice. Aktuelni prvak je u Genovi na otvaranju odigrao 1:1 protiv Sampdorie.

Inter je poveo golom Ibrahimovića u 33. minuti nakon što je Šveđanin odigrao dupli pas s Manciniem. Sampdoria je uzvratila u u 68. minuti. Stankevicius je nekako proigrao Delvecchi koji trese mrežu Intera.

Udinese je na svom terenu sigurnom pobjedom otvorio novu sezonu i to protiv Palerma 3:1. Di Natale je dobru akciju završio u 9. minuti, a isti igrač je bio strijelac u 34.minuti, ali ovaj put na asistenciju D'Agostina. Gosti se djelimično bude u 69. minuti, Bresciano je strijelac za 2:1, je samo minutu kasnije Palermu presudio Inler.