Remi Rudara i Leotara

Premijer liga, 1. kolo

A. Beganović

Rudar iz Prijedora nije uspio upisati pobjedu pred svojim navijačima na otvaranju nove premijerligaške sezone.

Na otvaranju premijerligaške sezone u Prijedoru su snage odmjerili domaći Rudar i Leotar.

Izabranici Borisa Gavrana odlično su otvorili utakmicu i već u 17. minuti su poveli. Naime, Brkić je sjajno uposlio iskusnog Žerića koji s nekih 15 metara pogađa Leotarovu mrežu.

I nakon ovog gola Rudar je nastavio s napadima i još jedan je gol visio u zraku. Međutim, napadači Rudara nisu imali svoj dan i promašivali su ono što je teže promažiti nego zabiti. Nakon što su propustili 6-7 velikih prilika uslijedila je kazna. Igrala se 87. minuta kada je Mijajilović Leotaru donio bod.

Sve u svemu, utakmica je mogla zadovoljiti ukuse prisutnih gledaoca, a Leotar je danas bio miljenik sreće.