Remi u derbiju
Janko zabio pet golova u tri utakmice

M. Maksimović

Tri susreta drugog kola Austrijske Bundeslige odigrana su u subotu. U derbiju kola, po mnogima i derbiju prvenstva Rapid i Red Bull Salzburg su podijelili bodove odigravši 2:2.

Opet je raspoložen bio Marc Janko koji je nakon tri gola u srijedu protiv Rapida postigao dva. Red Bull Salzburg je dva puta vodio, ali su se domaćini dva puta vratili, drugi put golom Maierhofera u 35. minuti. Gostima je u 49. minuti isključen, ali to domaćini nisu znali iskoristiti.

LASK je u gostima pobjedio Altach 3:1, Ivica Vastić je postigao dva gola. Stückler je u 52. minuti glavom vratio nadu domaćim navijačima, ali je pobjedu LASK-a potvrdio Piermayer u sudijskoj nadoknadi.

Mattersburg je svladao Ried 2:1 na svom terenu.Gosti poveli golom Salihija u 27. minuti, ali su osam minuta kasnije ostali bez Burgsrallera. U 40. minuti je Naumoski sve vratio na početak. Međutim gosti u 42. minuti ostaju sa devetoricom, Salihi je pocrvenio. Naravno domaćini su brojčanu prednost iskoristili tek u 86. minuti, Michael Mörz je bio strijelac