Rennes prvi četvrtfinalist

Francuski kup

Nogometaši Rennesa prvi su izborili četvrtfinale Francuskog kupa.

Rennes je na svom stadionu s 3:2 bio bolji od Eviana. Imali su domaći tri gola prednosti do 70. minute, a onda se Evian s dva brza gola vratio u igru, no nije uspio do kraja izvući barem produžetke.

Poveo je Rennes pogotkom Jiresa Kemba-Ekoka u 21. minuti, što je bio i konačan rezultat prvog dijela. Julien Feret je u 54. minuti udvostručio prednost, a rezrevista Yacine Brahimi je u 68. minuti, čini se, odlučio pobjednika.

Kevin Berigaud je u 70. iz penala smanjio na 3:1, a iskusni napadač Sidney Govou u 73. postavio konačan rezultat.

Francuski kup, osmina finala:

Rennes - Evian 3:2 (Kembo-Ekoko 21, Feret 54, Brahimi 68/ Berigaud 70 - penal, Govou 73)