Ribery nezadovoljan bodom

Francuska remizirala sa Rumunijom

Ofanzivni vezista francuske fudbalske reprezentacije, Franck Ribery, nakon remija s Rumunijom (2:2) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. nije baš blistao od sreće...

Za razliku od francuskog selektora Raymonda Domenecha, koji je bio presretan povratkom svojih igrača u utakmicu nakon zaostatka 2:0 u 17. minuti, Ribery nije djelovao tako veselo.

Utakmica protiv Rumunije bila je jako teška. Znali smo da će se biti jako teško vratiti, pogotovo jer Rumunji igraju disciplinovano u odbrani sa svim igračima na svojoj polovini. Ušli smo u utakmicu katastrofalno. Rumuni su brzo iskoristili naše greške, a velikih problema imali smo u skoku - izjavio je Ribery, koji je bio strijelac za smanjenje vodstva u 37. minuti.

- Gol prije poluvremena vratio nas je u igru, a u svlačionici u pauzi smo razgovarali i bili uvjereni u potpuni povratak. Iako mislim da smo mogli pobijediti, moramo biti zadovoljni i bodom. Mada ja nisam.

Da je kojim slučajem Francuska izgubila ovu utakmicu, vjerovatno bi to bio kraj za selekotra Raymonda Domenecha. Ovako je Domenech produžio svoj boravak na klupi “tricolora”.

- Nadam se da će Domenech ostati. Sinoć smo igrali i za sebe i za njega. Da smo izgubili Domenech bi bio u jako teškoj poziciji. Nadam se da će i dalje ostati s nama.

Francuska nakon tri utakmice drži četvrto mjesto grupe 7 kvalifikacija za SP s četiri osvojena boda. Vodeća Srbija ima dva boda više.