Roma uzela Kup
Totti je na kraju podigao pehar

M. Maksimović

Fudbaleri Rome su se uspjeli osvetiti Interu u finalu Kupa Italije. Nakon što je Inter prošle nedelje osigurao naslov prvaka, u subotu je Roma osvojila Kup...

Utakmica je odigrana na Olimpicu, a Roma je slavila 2:1. Golom Mexesa, Roma je povela u 35. minuti. Francuz je odlično reagovao nakon kornera. U 54. minuti Roma je povela 2:0, Perrotta je bio strijelac nakon duplog pasa sa Vučinićom. Konačnih 2.1 postavio je Pele sjajnim udarcem s 25 metara. Roma je tako obranila naslov pobjednika Kupa, te po deveti put u istoriji slavila u ovom takmičenju. Inter je u Kupu slavio u pet navrata, posljednji put 2006. godine.