Rostov razbio Zenit

Ruska Premier liga

D. Vejo

Fudbaleri Rostova danas su na svom terenu deklasirali ekipu Zenita rezultatom 3:0 (1:0).

Zenit je danas bio neprepoznatljiv na gostovanju kod ekipe Rostov. Odmjeravanje snaga trajalo je skoro čitavo prvo poluvrijeme, tačnije sve do 44. minute meča kada je Kanga matirao nemoćnog golmana Lodigina čime je i postavio rezultat prvog dijela.

Drugo poluvrijeme bolje otvara domaćin. U toku je 59 minut kada Azmoun na asistenciju Novoseltseva udvostručuje prednost. Na treći pogodak čekalo se sve do 76. minute kada je siguran realizator Erokhin koji postavlja konačnih 3:0 u korist svog tima.

Nakon ovog meča Rostov zauzima prvu poziciju dok je Zenit trenutno petoplasirani tim.