Rudar pobjedom 'zaplivao' u sigurnu zonu, Radnik u sve težoj poziciji

Rutinski trijumf domaćina

Fudbaleri Rudara danas su u Prijedoru sa 2:0 bili bolji od bijeljinskog Radnika u prvoj utakmici 11. kola Premijer lige BiH.

Premijerni meč ovog kola donio nam je susret timova iz donjeg doma premijerligaške tabele, a na kraju kojeg su domaći slavili važnu pobjedu.

Radnik je nešto bolje otvorio ovaj susret zaprijetivši preko Markovića i Đurića, ali nije to bilo ništa konkretno.

Rudar se budi i prijeti udarcima iz slobodnjaka, ali je Hodžić bio na mjestu. Mladi golman tima iz Bijeljine svojim je intervencijama bio jedan od heroja svog tima u pobjedi nad Zrinjskim u prošlom kolu, ali je u 22. minuti bio nemoćan.

Svoj drugi vezani gol postigao je Mandić i to nakon sjajnog prodora i ubačaja brzonogog Santosa.

Brazilski internacionalac je bio vidno raspoložen danas pošto je pred kraj meča kreirao novu opasnost po goste. Ponovo je probio po strani i ubacio nakon čega Marić šutira, ali golman Hodžić brani. Na odbijenu loptu natrčava Jakupović i šalje je za malo pored gola.

Minimalnim vodstvom domaćih otišlo se na predah.

U uvodnim minutama nastavka domaći su još više pritisnuli, ali su se gosti nekako spasili, no u 57. minuti golman Hodžić ponovo je kapitulirao.

Ovaj put matirao ga je saigrač Ristanović koji je glavom prevario svog golmana. Rudar je nedugo zatim mogao i do trećeg gola, ali je sada stativa bila saveznik Radnika koji do kraja nije uspio da se vrati.

Rudar tako slavi svoju treću ovosezonsku pobjedu, dok je tim Vlade Jagodića zabilježio i šesti neuspjeh. Tim iz Prijedora sada je sedmi na tabeli sa 11 bodova, dok je Radnik pretposljednji sa svega sedam.