Salatićev Sion uzeo bod u Baselu

Švicarska liga

Basel i Sion podijelili su bodove u okviru 20. kola švicarske Super lige, odigravši rezultatom 1:1.

Gostujući tim pružio je vrlo dobru partiju protiv favorizovanog Basela i na poluvrijeme otišao je s minimalnom prednošću. Nakon dosuđenog jedanaesterca mrežu Vaclika u 45. minuti sureta pogodio je Modou.

Basel je do kraja susreta uspio s igračem manje doći do izjednačenja, a za pogodak u 68. minuti pobrinuo se Gashi koji je postavio konačnih 1:1.

Zvorničanin Veroljub Salatić, koji je prije nekoliko dana pojačao Sion, odigrao je cijeli susret za svoj tim koji se nalazi na pretposljednjoj poziciji.