Salihamidžić briljirao za Juventus
"Stara dama" se na "velika vrata" vratila u Evropu

Treće pretkolo Lige prvaka

Naš ponajbolji fudbaler svih vremena koji od 16. avgusta 2006. godine više ne igra za reprezentaciju BiH, Hasan Salihamidžić večeras je odigrao briljantnu utakmicu u dresu Juventusa.

Juventus – Artmedia 4:0
Popularna «stara dama» na «velika vrata» vratila se u Ligu prvaka, jer je u prvoj utakmici trećeg pretkola u Torinu «dotukla» Artmediu, prvaka Slovačke, rezultatom 4:0. Popularnom Braci trener Claudio Ranieri povjerenje je ukazao u svih 90 minutu susreta, a naš internacionalac mu se na najbolji način odužio. Bio je jedan od zapaženijih igrača na terenu, iako se nije upisao u listu strijelaca. Torinezi su poveli golom Camoranesia u 7. minutu. Na 2:0 povisio je Del Piero u 26, a 3:0 bilo je u 39. kada je Chielini loptu poslao u mrežu Kamenara. Rutinski posao Salihamidžić i društvo odradili su u drugom poluvremenu, iskontrolisavši utakmicu do kraja, te okrunivši je pogotkom Legrottaglia u sudijskom vremenu susreta.

Partizan – Fenerbahce 2:2
Drugi naš igrač koji je večeras nastupio i Ligi šampiona bio je reprezentativac Darko Maletić. Banjalučanin je utakmicu Partizan – Fenerbahce do 72. minuta gledao sa klupe za rezervne igrače. Tada je na terenu zamijenio Patrovića i odigrao solidno. Inače, Beograđani su prokockali 2:0. Vodili su golovima Paunovića u 11. i Bogunoviča u 14. minutu. Međutim, super jaki sastav Turaka konsolidovao je redove, te su podocima Alexa iz penala u 45. i Španca Guize u 50. minutu obezbjedili dobar rezultat pred revanš u Istanbulu.

Arsenal, Marseille, Liverpool, Barcelona...
Dobar posao večeras je napravio Arsenal. "Topnici" su slavili sa 2:0 na gostovanju u Holandiji kod Twentea. Golove za Engleze dali su Gallas u 63. i Adebayor u 83. minutu. I drugi engleski «gigant» Liverpool jednom nogom je u grupnoj fazi. Odigrali su bez golova u Belgiji sa Standardom iz Liježa, pa će na svom Anfieldu trebati minimalnu pobjedu. Schalke je u duelu sa Atletico Madridom izdvojevao trijumf od 1:0, a gol odluke djelo je Pandera iz 30. minuta meča. Brane je i na svom terenu bio preslab za francuski Marseille. Slavio je tim iz zemlje trikolora 1:0. Strijelac je bio Cheyrou u 40. minutu. Grčki Panathinaikos je dobio Spartu u Češkoj sa 2:1. Poveli su autogolom Kucere u 24. minutu. Kulić je izjednačio na 1:1 u . 30. Ipak, slavlje «Panati» obezbijedio je Simao u 59. minutu
U utakmici Victoria Guimares - Basel nije bilo golova, a Barcelona je "demolirala" Wisla iz Krakova.  Katalonci su "potopili prvaka Poljske sa 4:,a golove su postigli Eto u 17 i 83, Hernandez u 21. i Henry u 50. minutu susreta na "Nou Campu".

Današnji ranije odigrani susreti: Anorthosis – Olympiakos 3:0 (1:0 Torosidis – autogol 5. minut, 2:0 Sosin 19, 3:0 Laban u 87), Galatasaray – Steaua 2:2 (0:1 Morena 4, 0:2 Nikolita 12, 1:2 Nonda 18. 2:2 Nonda 47), Aalborg – Kaunas 2:0 (1:0 Caca 71, 2:0 Curth 86), Shaktar – Dinamo Zagreb 2:0 (1:0 Srna 3, 2:0 Jadson 31), Levski – BATE Borisov 0:1 (0:1 Rzhevski 60), Spartak – Moskva – Dinamo Kijev 1:4 (1:0 Bezhenov 4, 1:1 Bangoura 28, 1:2 Milevsky 45, 1:3 Bangoura 46, 1:4 Milevsky 89). Sinoć: Fiorentina – Slavija 2:0 (1:0 Mutu 3, Gilardino 56).