Salihović i Lulić strijelci

Zmajevi u Evropi

Sejad Salihović i Senad Lulić jedini su se upisali u listu strijelaca u dresovima svojih klubova. Većina bh. reprezentativaca je odmarala.

Kenan Hasagić (Buyuksehir): Branio za Istanbul Buyuksehir 90 minuta u domaćem remiju sa Sivassporom (1:1) i zaradio žuti karton u 49. minuti. Njegov suigrač Edin Višća igrao je do 78. minute.

Asmir Begović (Stoke City):
Presjedio na klupi gostujuću pobjedu Stokea nad Wolverhamptonom (2:1). Iskusniji Danac Thomas Sorensen branio je u ovoj utakmici.

Asmir Avdukić (Borac): Pauza u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Boris Pandža (Mechelen): Odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju sa Sint-Truidenom i u 72. minuti javno opomenut, a nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Bubacar Diabang Dialiba igrao je do 60. minute.

Sejad Salihović (Hoffenheim):
Igrao 66 minuta protiv Herthe (1:1) i postigao eurogol u 21. minuti za vodstvo svog kluba.

Saša Papac (Glasgow Rangers):
Vratio se u prvu postavu, igrao do 78. minute ue pobjedi svog kluba na Ibroxu protiv Invernessa (2:1).

Emir Spahić (Sevilla):
Kapiten našeg nacionalnog TIMA odigrao svih 90 minuta u teškom porazo od Real Madrida (2:6). Zaradio je javnu opomenu u 52. minuti.

Adnan Mravac (Mattersburg):
Odigrao 90 minuta u remiju sa Wiener Neustadtom, dok je Nedeljko Malić također odigrao svih 90 mintua.

Mensur Mujdža (Freiburg): Zbog teške povrede van terena na dva mjeseca.

Elvir Rahimić (CSKA):
Pauza u ruskoj Premier ligi.

Semir Štilić (Lech Poznan):
Pauza u Poljskoj.

Miralem Pjanić (Roma):
Zbog povrede nije igrao u gostujućoj pobjedi kod Napolija (3:1), ali bit će spreman za sljedeće kolo sa Bolognom u srijedu.

Zvjezdan Misimović (Dinamo Moskva):

Darko Maletić (Aktobe):
Pauza u Kazahstanu.

Adnan Zahirović (Spartak Nalčik):

Senad Lulić (Lazio): Odigrao dosta dobro 90 minuta u remiju s Udineseom 2:2 i postigao prelijep pogodak u 43. minuti za izjednačenje kod rezultata 0:1.

Senijad Ibričić (Lokomotiv Moskva): Pauza u ruskoj Premier ligi.

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv):
Nije igrao jer ga je klub suspendovao na 10 utakmica.

Zlatan Muslimović: Još uvijek bez kluba.

Edin Džeko (Manchester City):
Igrao posljednjih pet minuta u Cityjevoj pobjedi nad Arsenalom (1:0).

Vedad Ibišević (Hoffenheim): Igrao svih 90 minuta u remiju s Herthom (1:1) ali ovaj put nije postigao gol.

Ermin Zec (Genclerbirligi): Igrao šest posljednjih minuta u pobjedi Genclerbirligija na gostovanju kod Manisaspora.

szólj hozzá: Lazio - Udinese 1-1