Salihović pogodio i asistirao protiv Jene
Uspješan povratak nakon više od mjesec dana pauze

Fudbalski reprezentativac BiH oporavio se od povrede

Sejad Salihović, prvotimac Hoffenheima, na najbolji mogući način vratio se na teren, nakon što je zbog povrede u prijeteljskoj utakmici BiH – Makedonija (2:2), pauzirao više od mjesec dana.

U današnjem susretu 30. kola 2. Bundeslige, bh. internacionalac postigao je pogodak, a uz to je i asistirao kod jednog gola u pobjedi Hoffenheima protiv Carl Zeiss Jena rezultatom 5:0.

Naš reprezentativac je u 19. minutu asistirao Djembi Ba za drugi gol njihovog tima, a u 37. minuti i sam je zatresao protivničku mrežu i to na asistenciju Matthiasa Jaisslea. Salihović je zamijenjen u 63. minuti, a u timu Hoffenheima nije bilo Vedada Ibiševića, našeg drugog internacionalaca koji nosi dres drugoplasiranog tima drugog po snazi takmičenja u Njemačkoj.

Pogodak u današnjim susretima 30. kola, postigao je i Neven Subotić, potencijalni reprezentativac naše zemlje. Njegov Mainz je slavio gostujuću pobjedu protiv Osnabrucka (1:2), ali start utakmice nije nagovještavao ovakav ishod. Naime, Subotić je u 36. minuti skrivio jedanaesterac iz kojeg su domaćini poveli. Ipak, dvije minute kasnije iskupio se za propust i na asistenciju Miroslava Karhana izjednačio je rezultat. Pogodak odluke za trijumf Mainza postigao je Felix Borja u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Zanimljivo je da će se do kraja šampionata Hoffenheim i Mainz, zajedno sa Kolnom boriti za ulazak u elitni razred njemačkog fudbala. Borussia Monchengladbach, na liderskoj poziciji ima 57 bodova i gotovo sigurno je obezbjedila ulazak u elitu, dok će se za ostala dva mjesta koja vode u Prvu ligu boriti pomenute tri ekipe, a trenutna su Hoffenheim (53 boda) i Mainz (52) na drugom i trećem mjestu, a "vani" je četvrti Koln (51 bod).

Već narednog vikenda Salihović i Ibišević biće na velikom iskušenju jer će za sedam dana igrati veliki derbi i to na gostovanju u Kelnu.