Salihović požutio, Vedi poluvrijeme

Njemačka Bundesliga

Danas je odigrano šest utakmica 9. kola njemačke Bundeslige, a Hoffenheima naših Sejada Salihovića i Vedada Ibiševića poražen je na gostovanju kod Werdera u Bremenu.

Reprezentativni napadač Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević našao se na klupi, kao i Sejad Salihović. Međutim, Salihović je u igru ušao već u 11. minuti, zamijenivši pri tom na terenu Andreasa Becka. Claudio Pizzaro doveo je domaće u vodstvo u 18. minuti, a samo četiri minute kasnije prednost je udvostručio Per Mertesacker. Ibišević je u igru ušao početkom drugog poluvremena, zauzevši mjesto u vrhu napada umjesto Marvina Comppera. Salihović je kasnije dobio i javnu opomenu u vidu žutog kartona.

Zlatan Bajramović zauzeo je mjesto u ekipi Eintrachta u susretu sa Hannoverom od prve minute i pružio je veoma dobru partiju. Ekipa iz Frankfurta došla je do vrijedne pobjede rezultatom 2:1, a strijelci za domaće su bili Liberopulos i Meier, dok je utješni pogodak za goste postigao Stajner.

Najtrofejniji njemački klub u istoriji, minhenski Bayern, protutnjao je na gostovanju kod Freiburga i slavio sa rezultatom 2:0. Bavarce je u prednost doveo mladi Thomas Muller, nova nada njemačkog fudbala, a Cha je kasnije postigao prilično bizaran auto-gol, da bi u posljednjoj minuti susreta Reisigner postigao utješni gol za domaće.