Šampion pobjedom završio fantastičnu sezonu!

FK Sarajevo slavio u Gabeli

Sarajevo je u Gabeli savladalo GOŠK sa 0:2 i na pravi način je završio sezonu koju su krunisali duplom krunom.

Sarajevo je ušlo bolje u meč. Već u četvrtoj minuti Šišić je u sjajnoj šansi, ali je Lukač odbranio njegov udarac.

Ipak, pet minuta kasnije mreža domaćih se zatresla. Cruz je upisao asistenciju, a Šišić je precizan za 0:1.

Nakon gola uslijedio je miran period meča. Do 34. minute meča se ništa nije dešavalo, a zatim nekoliko dobrih šansi na obje strane.

Prvo su gosti u šansi preko Handžića, ali ovaj iz dobre pozicije ne pogađa, da bi potom Prskalo šutirao za GOŠK, Dizdarević je siguran.

Veliku šansu u 41. minuti je imao Tatar. Šutirao je iz dobre pozicije pored gola, a domaći uzvraćaju preko Gržana, no promjene rezultata nije bilo.

Nekoliko šansi na obje strane vidjeli smo i u nastavku. Handžić i Tatar su bili najopasniji kod gostiju iz Sarajeva, dok su i domaći uspjeli dobro da zaprijete.

Zabili su i gol preko Gržana, ali je on poništen zbog ofsajda. Na kraju je mladi Dervišagić pogodio za 0:2 i Sarajevo je šampionski završilo sezonu.