Sarajevo - Zrinjski 1:0

Premijer liga BiH u fudbalu

U posljednjem susretu 26. kola Premijer lige BiH u fudbalu Sarajevo je na "Koševu" savladalo Zrinjski sa 1:0 golom Bučana iz 4. minute.

Sarajevo je pitanje pobjednika riješilo već u 4. minutu. Lijep centaršut Hadžića sa lijeve strane odlično je pratio Bučan koji je sa desetak metara pogodio mrežu nemoćnog Mitrovića. Gosti su uzvratili samo tri minuta kasnije, ali je Matko bio neprecizan, tačnije da desetak metara prebacio je Alaima i gol domaćina.
U finišu prvo dijela pokušao je i Žuržinov, ali se golman Sarajeva nije dao iznenaditi.
Sarajevo je moglo povećati preko Raščića, no Mitrović je bio na visini zadatka. Posljednju priliku na meču propustio je Matko čiji je udarac iskosa sa lijeve strane ukrotio Alaim. U fer i korektnoj utakmici sudija Joškić iz Prijedora nije imao težak zadatak.

Strijelac: 1:0 Bučan (4.)

SARAJEVO - Stadion „Asim Ferhatović Hase“. Gledalaca: 2.500. Žuti kartoni: Hadžić (Sarajevo), Žuržinov (Zrinjski).