
Nakon što su nedavno pet klubova kaznili sa ukupno 20. 000 KM, Disciplinska komisija NS/FS BiH nastavila je prikupljati novac i tako popunjavati odavno ispražnjelu kasu u bh. kući fudbala.
Razmatrajući disciplinske prekršaje iz 29. i 30. kola Premijer lige BiH, Ilija Plavotić, predsjednik DK i njegovi saradnici, odlučili su tri naša kluba „olakšati“ za 5. 000 KM. Tako će FK Laktaši i FK Željezničar, zbog navodnih propusta u organizaciji utakmica protiv Modriča Maxime i Širokog Brijega morati platiti po 2. 000 KM. Sa druge strane, Modriča Maxima, novi šampion naše zemlje, zbog istih grešaka na utakmici protiv Jedinstva moraće platiti 1. 000 KM.
Disciplinci su bili rigorozni i prema isključenim igračima u 29. i 30. kolu, pa će Admir Velagić (Velež), Siniša Mulina (Leotar) i Jose do Nascimento Marciano (Široki Brijeg) pauzirati u tri naredna meča.
Takođe, članovi DK su upozorili premijerligaške klubove da sva dugovanja prema NS/FS BiH izmire do 15. jula 2008. godine, pod prijetnjom automatske suspenzije!
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.