Šehiću bod, Nadareviću tri

Turska Superliga, 13. kolo

Četiri utakmice 13. kola turske Superlige odigrane su u nedjelju. Postignuto je svega pet golova.

Antalyaspor je pred svojim navijačima s 2:1 savladala Karabukspor u derbiju donjeg dijela tabele. Strijelci za domaću momčad bili su Tita iz penala u 39. i Inceman u 56. minuti. Kisa je duboko u sudačkoj nadoknadi ublažio poraz gostiju.

Kayserispor je pogotkom Yokuslua iz 89. minute došao do tri boda nad Buyuksehirom, a Dede je, također u finišu utakmice, donio tri boda Eskisehirsporu na gostovanju kod Burse. Svih 90 minuta zaslavljeničku ekipu igrao je naš stoper Safet Nadarević.

Jedinu utakmicu bez golova odigrali su Mersin i Manisaspor. Za Mersin je branio čitavu utakmicu Ibrahim Šehić.