Shakhtar i Dnipro opravdali ulogu favorita

Premier liga Ukrajine

Shahkhtar iz Donetska ostvario je očekivan trijumf na domaćem terenu nad timom Karpatya rezultatom 3:0.

Favorizovani domaćin već nakon dvanaest minuta igre imao je rezultatsku prednost koju je donijela hrvatska veza Dario Srna i Eduardo da Silva.

Da Silva je lijepo iskoristio prigravanje Srne i pogodio mrežu gostiju. Dva minuta prije odlaska na odmor Da Silva je drugim pogotkom uduplao prednost Shakhtara i postavio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Adriano zapečatio sudbinu gostiju i pogodio za konačnih 3:0.

I u drugom susretu do bodova je došao favorit, tačnije Dnipro koji je sa 2:0 porazio Tavryju kao gost. Strijelci u trijumfu bili su Giuliano i Nikola Kalinić.