Shakhtar kolo prije kraja osigurao naslov

Ukrajina

Derbi ukrajinskog prvenstva pripao je fudbalerima Shakhtara, koji su s minimalnih 1:0 savladali kijevski Dinamo i tako kolo prije kraja osigurali naslov prvaka Ukrajine.

Shakhtar je u Donjecku osigurao naslov prvaka, prvi nakon 2008. godine, a gol odluke u duelu sa Dinamom iz Kijeva postigao je Ilsinho u petnaestoj minuti susreta.

Mogli su domaći do kraja povećati svoju prednost, a najveću priliku za to propustio je Jadson u 85. minuti, kada mu je Šovkovski odbranio jedanaesterac.

Shakhtar i Dinamo će u pretkolo Lige prvaka, dok iz lige ispadaju Krivij Rig i Zakarpatija iz Uzgoroda.