Široki čeka kiks Modriče

19. kolo Premijer lige

Mnogo uzbuđenja donijele su današnje utakmice 19. kola Premijer lige. Na vrh je zasjela ekipa Širokog, koja je danas slavila u izuzetno zanimljivoj utakmici protiv Jedinstva. Željo je na svom terenu savladao solidni Zrinjski, Slavija je u Istočnom Sarajevu bolja bila od Sarajeva, a u komšijskom derbiju Travnik i Čelik su podijelili bodove.

Na Pecari je kiša, kao i u čitavoj Hercegovini, padala danima, pa je igrače Širokog i Jedinstva dočekao grozan teren. Ipak, domaći su i pored svega slavili sa 2:1, i to golom Karoglana sa bijele tačke tri minute prije kraja.

Željezničar je također slavio nakon penala, i to dva, a oba je realizovao Pelak, dok je za danas solidni Zrinjski poraz ublažio Đurić.

Sarajevo je bilo bolje u gotovo svih 90 minuta utakmice sa Slavijom, ali je na kraju upisalo novi poraz (1:0). Leotar je na Policima očekivano savladao Orašje, a to nije pošlo za rukom Posušju, koje je pred kraj ostalo bez dva boda u duelu sa Laktašima. Bodove su u komšijskom derbiju, koji je bio daleko od fer i korektnog, podijeli Travnik i Čelik, a valja kazati kako su gosti gotovo pola sata igrali sa čovjekom manje.

Jedinu gostujuću pobjedu upisala je Sloboda protiv već otpisanog Žepča. Tuzlaci su do trijumfa došli na mnogo teži način nego se to očekivalo, golom Kuduzovića u posljednjim sekundama. Sutra je na rasporedu utakmica između Veleža i Modriče (15 sati).