Široki i Sarajevo prošli dalje

Bez većih iznenađenja u Kupu BiH

Danas je odigrano 13 utakmica šesnaestine finala fudbalskog Kupa Bosne i Hercegovine.

Na Pecari je danas gostovala Kozara iz Gradiške, ali gosti jednostavno nisu mogli protiv danas odličnih Širokobriježana.

Široki je na Pecari sa 3:0 bio bolji od Kozare. Domaći su poveli u 18. minuti eurogolom Ivankovića, a Mišić je povećao vodstvo u 35. minuti.

Dvije minute prije kraja utakmice, Juan Maneul Varea je postavio konačnih 3:0, nakon centaršuta Bertoše.

Sarajevo je u Doboju sa minimalnih 1:0 bilo bolje od Sloge iz Doboja. Gol odluke za bordo tim postigao je Damir Hadžić u 58. minuti susreta.