Šišmiši sigurni protiv Gijona

Primera, 23. kolo

Nogometaši Valencije upisali su jedanaestu ovosezonsku pobjedu savladavši Gijon u okviru 23. kola španske Primere.

Susret je odigran na Mestalla stadionu, a Šišmiši su slavili sa sigurnih 4:0. Sofiane Feghouli doveo je domaće u vodstvo, a igrala se 34. minuta. Asisteciju bilježimo Jeremyju Mathieuu. Do kraja prvog poluvremena mreže se više nisu tresle.

Na 2:0 povisio je gostujući nogometaš. Naime, Alberto Botia u 73. minuti matirao je vlastitog golmana i tako omogućio domaćim nogometašima da mirno privedu susret kraju. Rezervista Jonas postigao je dva gola u sudijskoj nadoknadi, za konačnih 4:0.

Ekipi Unaia Emeryja ovo je bila četvrta uzastopna utakmica bez poraza i sada su se primakli Barci na osam bodova.