Sjajna partija Dinama u Maksimiru
Schalke u jednom od derbija bio bolji od PSG-a sa 3:1

Hrgovićev tim pobjedom krenuo u Ligi UEFA

Dinamo našeg nekadašnjeg reprezentativca Mirka Hrgovića večeras je napravio čudo na «Maksimiru». U odličnoj utakmici prvog kola Lige UEFA zagrebački tim je u grupi «D» savladao holandski NEC sa 3:2.
Vodili su «modri» sa 1:0 golom Mandžukića iz četvrtog minuta, ali je u 23. minutu Carlos postigao autogol i na semoaforu je pisalo 1:1. Novi šok za BBB uslijedio 12 minuta prije kraja meča, kada je Janssen doveo Holađane u vodstvo od 2:1...

Ipak, Dinamo je u zadnjih devet minuta zadivio Evropu. Ubacili su u «petu brzinu», te pogodcima Balabana u 81 izjednačili. Pet minuta kasnije Vrdoljak je zabio za konačnih 3:2 za erupciju oduševljenja navijača i veliki trijumf Dinama.

Hrgović je u igru ušao u 66. minutu kada je zamijenio Sammira. Zanimljivo, nije igrao na lijevom boku, svojoj standardnoj poziciji u timu, nego u veznom redu, gdje je solidno obavio posao...

GRUPA „G“ Kopenhagen - St. Etienne 1:3, Rosenborg - Club Brugge 0:0;

GRUPA „H“: CSKA Moskva - Deportivo 3:0, Nancy – Feyenoord 3:0.

Uskoro opširnije sa svih utakmice i video snimci golova. Ostanite online! Ostanite na SportSport.ba!