Skakavcima bod u gostima, Hajrović nije bio u sastavu

I Baselu bod

Nogometaši Basela i Grasshoppersa osvojili  su po bod na teškim gostovanjima.

Grasshoppers je kod novajlije u ligi Lausanne Sport odigrao bez golova. Popularni Skakavci bili su favoriti, no nisu uspjeli da ostvare pobjedu. Treba kazati da u sastavu nisu imali budućeg bh. reprezentativca Izeta Hajrovića.

Puno teže gostovanje imao je Basel, koji je u derbiju kola gostovao St. Gallenu. Na AGF Areni gosti su poveli u 59. minuti pogotkom Taulanta Xhake, ali je Dejan Janjatović postigao prelijep gol u 82. minuti za konačnih 1:1.

U ovom susretu bilo je pregršt dobrih prilika na obje strane, posebno u prvom dijelu.