Slavija bez Papaza u Sloveniju

Ujutro kreću ka Pohorju

Na drugu fazu priprema koju će obaviti na Pohorju (Slovenija) fudbaleri Slavije putuju ujutro, a sa ekipom neće ići Saša Papaz koji je odlučio napustiti redove premijerligaša iz Istočnog Sarajeva.

„Nakon priprema na Tjentištu gdje smo radili na sticanju fizičke izdržljivosti u Sloveniji ćemo nastojati da odigramo što više utakmica. Za sada imamo ugovorene dvije. Igraćemo tako protiv Lestera i Bakua, a kada doputujemo na Pohorje ugovorićemo još dva do tri susreta“, rekao je Zoran Erbez, trener Slavije.

U prvoj pripremnoj utakmici Slavija nije uspjela pobijediti Olimpik iz Sarajeva. Na stadionu u Butmiru odigrali su 2:2. Oba puta vodio je tim iz Istočnog Sarajeva. Najprije je gol dao Jovanović iz penala u 22. minutu, a izjednačio je Kurto u 32. Kokot je Slaviju ponovo doveo u vodstvo u 43. minutu. Ipak, njihovo slavlje trajalo je svega šest minuta kada je konačan rezultat susreta postavio Radonja.