Slavija bolja od Rudar Prijedora

Prva polufinalna utakmica Kupa RS

Slavija je na svom terenu, u prvom susretu polufinala Kupa RS, slavila protiv Rudara iz Prijedora rezultatom 3:1.

U 18. minuti, nakon prekršaja nad Spalevićem, kapiten Regoje je namjestio loptu na nekih 25 metara od Radunovog gola i prekrasnim udarcem pogađa za vodstvo Slavije od 1:0. Da Slavija na odmor ode sa vodstvom od 2:0, pobrinuo se Spalević. Sjajno je po desnoj strani prošao Lazić i prizemnim centaršutom pronašao usamљenog Spalevića, kojem nije bilo teško da matira Raduna.

Slavija - Rudar P 3:1 (2:0)
Regoje 18', Spalević 40', Kokot 83' - Stjepić 63'
Stadion: SRC Slavija, Gledalaca: 100, Sudija: Dušan Berak (Doboj), Pomoćnici: Vladimir Bjelica (Bjeljina), Vidaković Aleksandar (Foča), Delegat: Vlado Komlen. Žuti kartoni: Jovanović, Spalević, Šćepanović (SLAVIJA) i Despotović, Golić, B. Kecman, G. Kecman (Rudar P.). Igrač utakmice: Bojan Regoje (SLAVIJA)

SLAVIJA: Lučić, Regoje, Jovanović, Benović (od 73 min. Papaz), Kokot, Simić (od 45 min Jamina), Spalević, Arsenijević, Šćepanović, Lazić (od 45 min. Šešlija), Kosorić. Trener: Zoran Erbez
RUDAR P.: Radun, Despotović, G. Kecman, Stakić, Ilinčić, Golić, Kovačević, Vlačina, B. Kecman (od 45 min. Popović), Stjepić (od 86 min. Bašić), Brkić. Trener: Darko Nestorović
U drugom dijelu igrači Rudar smanjio u 63. minuti preko Stjepića, prethodno je po desnoj strani odličan posao uradio rezervista Popović.

Domaći su u 83. minuti vratili dva gola prednosti, kada Kokot odlično reaguje na Spalevićev centaršut i pogađa glavom za 3:1. U drugoj utakmici polufinala Kupa RS, ekipa Modriče je na svom stadionu savladala Borac iz Banjaluke 2:1.