Sloboda deklasirala Posušje za „No 1“
Tosunović je načeo mrežu Posušja u 20. minuti

Posljednji susret 2. kola Premijer lige BiH

Fudbaleri Slobode u zaostaloj utakmici 2. kola Premijer lige BiH savladali su večeras Posušje rezultatom 3:0. Sa nova tri boda Tuzlaci su se izdvojili na liderskoj poziciji, kao jedina ekipa sa maksimalnim učinkom.

Izabranici trenera Sakiba Malkočevića pokazali su da trijumf od prije osam dana na Grbavici kada su savladali Željezničar (0:1) nije bio slučajan. I u drugom susretu premijerligaškog karavana, ovoga puta pred domaćim navijačima crveno crni su odigrali maksimalno angažovano, što im se isplatilo osvajanjem cijelog plijena.

Sloboda – Posušje 3:0
Strijelci: 1:0 Tosunović u 20, 2:0 Kaspović u 39 iz jedanaesterca, 3:0 Sarajlić u 59. minuti.
TUZLA – Stadion Tušanj. Gledalaca: 3. 500. Žuti kartoni: Sarajlić, Brđanović, Kasapović (Sloboda), Ljubić, Bakula, Rezdeušek (Posušje).
SLOBODA: Mujkić, Omić, E. Kuduzović /od 75. S. Kuduzović/, Michellini, Prodanović, Jahić, Sarajlić, Lamešić, Okanović /od 82. Slomić/, Kasapović /od 64. Kasapović/, Tosunović. Trener: Sakib Malkočević.
POSUŠJE: Schreng, Bakula, Vranjković, Režić, Šušnjar, Sakan, Čuić /od 46. Pokrajčić/, Ljubić, Ivanković, Stipić /od 73. Galić/, Rezdeušek /od 77. Bago/. Trener: Boris Gavran.
Sudija: Emir Alečković /Sarajevo/.

Na prvi pogodak gledaoci na Tušnju čekali su 20 minuta.Okanović je centrirao sa lijeve strane, a Damir Tosunović glavom loptu prolijedio u mrežu. Na 2:0 povisio je je Emir Kasapović iz jedanaesterca, nakon što je Ćuić u kaznenom udarcu igrao rukom.

U nastavku susreta, Sloboda je ponovo dominirala terenom, a treći pogodak djelo je kapitena Adnana Sarajlića. Ujedno, ovo je bio i najljepši trenutak utakmice, obzirom da je Sarajlić Schrenga matirao volej udarcem sa ivice šesnaesterca. Sloboda u narednom kolu gostuje u Istočnom Sarajevu, a ukoliko ponovo igru kao iz prethodne dvije utakmice, teško je očekivati da će se poraženi vratiti i sa drugog ovosezonskog gostovanja u Sarajevu.