Sloboda i bez Zebe slavila na Otoci

Mehidić presudio Olimpicu

Nogometaši Slobode slavili su na Otoci protiv Olimpica s 1:0 u meču 26. kola Premijer lige BiH.

Sloboda se ovom pobjedom izjednačila s vodećim Zrinjskim, te je ostala u igri za titulu.

Crveno-crni su opravdali ulogu favorita na Otoci, a ujedno su Olimpic gurnuli prema Prvoj ligi Federacije BiH.

Hadžić je u 23. minuti imao sjajnu šansu, ali je s pet metara pucao preko gola Slobode, a isti igrač nije bio precizan ni u 27. minuti.

Stopostotnu šansu ne koristi Hebibović u 34. minuti. Išao je sam na Pirića, ali je golman Slobode fantastično odbranio.

Tri minute kasnije Sloboda je imala veliku šansu. Veselinović je dvaput u istom napadu pogodio okvir domaćeg gola. Ipak, ono što nije uspio Veselinović, jest rezervista Mehidić u 40. minuti.

Primio je loptu u kaznenom prostoru Olimpica, a onda je fantastično pogodio rašlje domaćeg gola. U finišu prvog dijela još jedna šansa za Mehidića, ali ostalo je 1:0 za goste.

U nastavku je bilo nekoliko šansi na obje strane, ali je ostalo 1:0 za goste iz Tuzle, koji su proslavili još jedna vrijedna tri boda. Inače, dodajmo da je Sloboda igrala danas bez suspendovanog Zajka Zebe.

Olimpic - Sloboda 0:1 (Mehidić 40)

Olimpic: Bandović, Milović, Radović, Vukomanović, Regoje, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Karić, Anđušić, Handžić.

Sloboda: Pirić, Kostić, Efendić, Krpić, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Ahmetović, Veselinović.

Olimpic-Sloboda 0:1 by situacijeliga
Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: