Sloboda MG silovita u Šamcu, Slavija sigurna u Doboju

Prva liga RS, play-out

D. Vejo

U okviru sedmog kola play-out faze Prve lige Republike Srpske danas su odigrane tri utakmice.

Ovo kolo, donijelo je pregršt golova. Čak 11 je postignuto na tri susreta.

Sloboda iz Mrkonjić Grada seriju dobrih rezultata nastavila je na gostovanju u Šamcu, gdje su savladali tamošnji Borac sa 0:3 (0:1). U prvom poluvremenu, pao je jedan gol, a strijelac je bio kapiten Mirković.

Nakon predaha, ponovo su izabranici Čedomira Ćuluma zaigrali bolje. Na 0:2 povisio je u Kukavica u 63. minuti utakmice, a konačnih 0:3 postavio je Sladojević dvije minute prije isteka regularnog dijela meča.

Slavija je deklasirala Slogu u Doboju sa velikih 1:4, a Zvijezda 09 sa 3:0 ispratila je Sutjesku kući.