Sochaux šokirao Gerland
Miralem Pjanić

La Ligue - 9. kolo

Večeras je odigrano šest susreta 9. kola francuskog fudbalskog prvenstva. Najveću senzaciju priredio je Sochaux, dok je novi poraz pretrpio Grenoble našeg Mehmeda Baždarevića.

Emir Spahić odigrao je svih 90 minuta u novoj pobjedi svog Montpelliera, koji je na svom stadionu u okviru 9. kola francuske La Ligue dočekao St. Etienne i pobijedio ga sa 2:1. Gosti su pred kraj prvog poluvremena ostali sa deset igrača u polju, nakon što je drugi žuti karton zaradio Andreu. Montpellier je poveo u 55. minutu golom Fane, a samo pet minuta kasnije na 2:0 povisio je Camara. Gol utjehe za goste bio je djelo Bergessia u 71. minuti sa bijele tačke.

Grenoble, kojeg sa klupe vodi proslavljeni bh. stručnjak Mehmed Baždarević, ni nakon devet odigranih kola ne zna za slast pobjede. U ovom su kolu gostovali kod Valenciennesa i kući su se vratili sa dva gola u svojoj mreži. Sa devet poraza u isto toliko odigranih utakmica ove sezone, Mehmed Baždarević mogao bi uskoro postati bivši trener Grenoblea.

Za najveće iznenađenje ovog kola pobrinuo se Sochaux koji je na gostovanju na Gerlandu kod Lyona našeg Miralema Pjanića slavio sa 1:0. Reprezentativac Bosne i Hercegovine susret je počeo na klupi, a u igru je ušao na samom početku drugog poluvremena, zamijenivši Cesara Delgada. Ni to međutim nije pomoglo Lavovima da preokrenu rezultat. U 17. minuti meča Jacques Faty doveo je goste u prednost, da bi konačnih 2:0 postavio Sloan Privat minutu prije kraja utakmice.